Ocieplenie nowego budynku – ważne zasady

09 sty

Budowa domu to długotrwały proces. Mnóstwo kosztów, czasu, niekiedy nerwów. Nic nie daje takiej satysfakcji, jak własny dom, postawiony własnymi środkami, a nawet nakładem siły. Nowy dom to nowe życie. Z pewnością jest to kolejny, ważny etap w naszym życiu. Nic dziwnego, że postawiłeś dom i od razu chcesz wykonać wszystkie niezbędne prace i jak najszybciej wprowadzić się. Musisz jednak wiedzieć, że pewne prace wykończeniowe potrzebują po prostu czasu. Niekiedy musisz po prostu odczekać. I chociaż wydawać się to może uciążliwe, z pewnością warto zaczekać. Tak jest również w przypadku ocieplania budynku.

Jeśli wykonasz ocieplenie zbyt szybko – istnieje ryzyko zagrzybienia i zawilgocenia budynku. Nie spiesz się! Najlepiej, aby ściany domu zostały wzniesione w lecie. Wówczas przez cały sezon swobodnie mogą wyschnąć. Ważne, aby woda odparowała ze ścian. Czas na to potrzebny zależy od budynku, sposobu budowy, rodzaju zastosowanych środków i również od pogody. Najczęściej jest to nawet kilka miesięcy. Ocieplenie możesz wykonać wczesną jesienią.

Wykonujesz izolację termiczną dachu? Kolejność wykonywania prac jest bardzo ważny. Jeśli dodatkowo wykonujesz posadzki – istnieje ryzyko skroplenia wody w wełnie mineralnej. Koniecznie zwróć na to uwagę. Jeśli zamkniesz wodę w wełnie mineralnej, z czasem może postać pleśń, którą trudno będzie wówczas usunąć. Wybór odpowiedniej pory na wykonywanie tego typu prac jest naprawdę ważny. Może zdecydować o tym, że będzie ona w przyszłości spełniała swoje zadanie.

Tags: ,