Straty ciepła w budynkach
Mało kto decyduje się na docieplenie budynku ze względów stricte ekologicznych. Często z tym zwlekamy, oddalamy inwestycję na kolejne lata. W rezultacie budynek traci wiele pokładów ciepła, energii, za którą to płacimy. Zupełnie niepotrzebnie!
Niestety, koszty ogrzewania rosną z roku na rok. Podnoszone są opłaty za gaz, węgiel, a także za prąd. Z pewnością wiesz coś o tym, jeśli masz ogrzewanie elektryczne. Olej opałowy również nie należy do atrakcyjnego cenowo paliwa. Dlatego jest to ważne, aby ocieplić dom. Paradoksalnie oszczędzasz. Inwestujesz w docieplenie, wydajesz niemałe pieniądze. Jednak taka inwestycja szybko się zwróci. Zauważysz to zwłaszcza późną jesienią czy zimą, kiedy jest znacznie chłodniej. To odbije się na rachunkach za ogrzewanie.
Ciepło ucieka z budynku różnymi drogami. Nieraz nie jest to takie oczywiste, zwłaszcza, jeśli mieszkasz w starym budynku. Wówczas warto poprosić o konsultacje specjalistę, który doradzi. Pomoże zbadać źródło uciekania ciepła. Istotny jest również sposób wykonania docieplenia. Nie znasz się na tym? Zaufaj specjalistom i powierz im wykonanie tych prac. Gdy cały proces zostaje zrealizowany prawidłowo, w znaczący sposób uda się ograniczyć opłaty za ogrzewanie. Inwestycja zwróci się w stosunkowo krótkim czasie. Jakość wykonania docieplenia, to nie tylko jakość zastosowanych materiałów. Chociaż na tych też nie można oszczędzać. Rzetelny, fachowy system wykonania to podstawa.